ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بوی طبیعت و تازگی

koshaly.com_Lubin55

The House Of Lubin در مرکز شهر پاریس، در قلب شهر پرفیوم و در محله ای که تاریخ آن به قرن ۱۷ میلادی بر می گردد قراردارد . لوبن که یکی از قدیمی ترین برندهای لوکس عطرفرانسوی بوده و هم چنین از بازیگران اصلی در صنعت بین المللی پرفیوم می باشد، در سال ۱۷۹۸ تاسیس شده است.

پیر فرانسوا لوبن یکی از بزرگ ترین سازندگان پرفیوم در تاریخ کسی که نام جاودانه ای در هنر عطر و پرفیوم از خود به جای گذاشت در سال ۱۷۷۴ متولد شد و پرفیوم سازی را از ۱۰ سالگی زیر نظر استاد برجسته ای به نام تومبرالی در گرس (نام محله ای در فرانسه ) شروع کرد .در سال ۱۷۹۰ او گرس را به مقصد پاریس جهت آموزش زیر نظر استاد جین لوس فارگون کسی که به عنوان پرفیومر سلطنتی در خدمت ملکه مری آنتونت بود، ترک کرد.

پرفیومر سلطنتی

بعد از انقلاب فرانسه، لوبن شروع به ساخت عطرهای خود در کارگاهی در پاریس کرد. در سال ۱۷۹۸ او اولین بوتیک خود را به نام بوتیک رز، که مورد ستایش ملکه نیز بود، افتتاح کرد. ترکیبات ماهرانه و رایحه های زیبا به سرعت لوبن را مشهور کرد و مورد توجه اشراف قرار داد و او را به پرفیومر فشن تبدیل کرد. لوبن، برای ملکه ژوزفین همسر ناپلون اول ، اولین رایحه اش را ساخت و خواهر ناپلون (پولین بناپارت) نام خود را به یکی از پرفیوم های لوبن تقدیم کرد.

زمانی که سلسله دی بوربون در سال ۱۸۱۵ دوباره به قدرت رسید، لوبین نشان بیوتی سکرت Beauty Secret را دریافت کرد و به تشویق دوک آنگولوتم فرزند ملکه مری، اسم بوتیک خود را به ارتش فرانسه یا Aux Armes De France تغییر داد. به قدردانی این حمایت لوبن خیلی زود پرفیومر مورد علاقه ی شاهزادگان اروپا در قرن ۱۹ گردید و در سال ۱۸۲۱ او به عنوان ادکلن ساز رسمی جورج پنجم؛ پادشاه انگلیس و در سال ۱۸۲۳ به عنوان پرفیومر رسمی الکساندر اول تزار روسیه انتخاب گردید و زمانی که لویس فلیپ همسر ملکه املیا در سال ۱۸۳۰ به قدرت رسید The House Of Lubin عنوان رسمی پرفیومر سلطنتی فرانسه را نیز دریافت کرد.

ماشین بخار

در ژانویه ۱۸۴۴ خانه ی لوبن The House of Lubin به فلکس پورت که فردی آموزش دیده توسط خود لوبن بود و به فرانسوا لوبن نزدیک بود، رسید. او به سرعت شروع به جهانی کردن لوبن کرد و هم زمان اولین کارخانه ی مدرن پرفیوم اروپا را در کن بر پا کرد و در سال ۱۸۷۳ فروشگاه های خود را درCôté D’Azur ایتالیا برپا نمود و درآن جا بود که برای اولین بار از ماشین بخار و استخراج اسانس استفاده کرد.در سال ۱۸۵۵ پل پورت؛ پسر فلکس پورت، مالک جدید خانه ی لوبن شد. او که تحصیلاتش را در خارج از فرانسه گذرانده بود و انگلیسی و آلمانی را روان صحبت می کرد – مهارتی که در قرن ۱۹ در فرانسه بسیار نادر بود- به سراسر دنیا سفر می کرد و شبکه ای از تجارت جهانی را برای کسب وکار خود ایجاد کرد.

در حوالی سال ۱۹۰۰ پل پورت کارخانه مدرن دیگری را در کوربِوو Courbevoie را تاسیس کرد که در آن زمان بزرگ ترین کارخانه پرفیوم در فرانسه بود . فرزندان پل پورت؛ پییر و مارسل، کارخانه را در سال های ۱۹۲۰ توسعه دادند.از نیمۀ قرن ۱۹ به بعد آمریکا به عنوان سرزمینی با چشم انداز توسعه نامحدود شناخته می شد.توسعه شرکت لوبن بعد از سال های ۱۸۳۰ زمانی که اولین شرکت امریکایی به نمایندگی تئو استادلی نماینده لوبن شد، در نیویورک شروع گردید. استادلی بیشتر از ۶۰ سال تا قبل از بازنشستگی خود و تا زمانی که لوبن شرکت تابعه خود را در نیویورک تاسیس کرد، نماینده لوبن در امریکا بود.

نسل جدید

مارسل سون اندره به پسر خاله ی خود؛ پسر پییر به نام پل پورت ملحق شد تا مجددا” در سال ۱۹۴۵ شرکت لوبن را احیا و راه اندازی کنند. این تیم جدید در سال ۱۹۵۵ برند Gin Fizz را ارائه کرد. این پرفیوم توسط پرفیومر معروف هِنری گیبولت به افتخار گریس کلی هنرمند معروف قرن بیستم ساخته شد .

با موفقیت های باورنکردنی Gin Fizz، شرکت لوبن دوباره خود را درمیان برندهای متفاوت اثبات کرد. پُل و اندرو تا سال های ۱۹۶۸ که برند جدید، L’ eau Neuve موفقیت های زیادی را کسب کرد، در کنارهم باقی ماندند و برند L de Lubin نیز در سال ۱۹۷۵ ارائه گردید. برند L’ eau Neuve در سال ۲۰۰۷، برندهای Nuit de Longchamp و L de Lubin در سال ۲۰۰۸ و برند Gin Fizz در سال ۲۰۰۹ مجددا بازنگری و احیا شدند.

 

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .