ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بهترین مدل موهای مردانه در طول تاریخ

۷bc8cb8699a452430e95a37b47c70175

موهای یک مرد همیشه نشانه مهمی برای مشخص شدن میزان موفقیت یک شخص است. به صورت تاریخی مدل موی یک مرد به معنی سطح اجتماعی، میزان موفقیت و سطح ثروت اوست. اوضاع در زمانه ما نیز تغییر چندانی نکرده است. جدای از طول و بافت و استایل مو چیز زیادی تغییر نکرده است.

.

مدل مویی که به امپراتور رم می‌آمد برای شما هم جواب خواهد داد. پس بیایید از ۲۰۰۰ سال تاریخ درس‌های خوبی را فرا بگیریم و شاید یک روز مجسمه مرمر شما را ساختند!

۳۲۰ سال قبل از میلاد مسیح، الکساندر بزرگ – موهای حجم‌دار و پریشان در بالا، صاف و مرتب در پایین

اداره کردن تمام مقدونیه کار آسانی نیست. وقتی در فکر فتح منطقه‌ی دیگری از دریای اژه هستید شما نمی‌خواهید نگران استایل موهای‌تان باشید. الکس گلور از سلمانی مشهور مورداک لیبرتی می‌گوید: مدل موی خوب را به راحتی می‌شود حفظ کرد. مدل موهای آشفته و پریشان دوباره تبدیل به مد فصل شده‌اند.

گلو می‌گوید: بهتر است موهای خود را از روی صورت بردارید و آنها را پشت گوش‌های‌تان پنهان کنید تا رشد طبیعی موها به صورت شما یک قالب خاص بدهد. بافت موهای خود را با استفاده از اسپری نمک دریایی در زمانی که موهای شما خشک است، به بالا بدهید و سپس با استفاده از یک نگه‌دارنده آرایش موها را حفظ کنید.

اگر محیط کار شما زیادی رسمی است ممکن است این مدل مو باعث ایجاد مشکلاتی برای شما بشود. اما اگر در یک محیط راحت‌تر کار می‌کنید مدل موی الکساندر می‌تواند برای شما جالب باشد. اگر می‌خواهید این مدل مو را امتحان کنید سعی کنید آن را در شرایطی اجرا کنید که هیچ مویی روی صورت شما نباشد. درست مثل خود الکساندر که به خاطر صورت اصلاح شده‌اش در دنیای باستان بسیار مشهور است در غیر این صورت یک ظاهر وحشی پیدا می‌کنید.

نمونه‌های مدرن

مواد لازم

۱۰۰ قبل از میلاد مسیح، ژولیوس سزار – کلاسیک، پیچیده و قالب‌دار برای صورت

مدل موی سزار همان‌طور که زیباست، منحصر به فرد نیز هست. گلور می‌گوید: این مدل مو به خاطر اندازه مساوی طول مو در تمام مناطق سر مورد توجه است. این مدل مو به صورت یک مرد حالت ملایمی خواهد داد و گونه‌های صورت شما را به شکل یک امپراتور خواهد کرد. لبه‌های مو باید به صورت طبیعی بافت داشته باشد و نباید زیادی صاف باشند. پس مطمئن شوید که آرایش‌گر، انتهای موی شما را صاف نکند.

برای ایجاد این استایل اجازه بدهید تا موها به صورت طبیعی خشک شود و سپس از یک ماده‌ای مثل: کرم یا واکس مو استفاده کنید.

این مدل مو برای افرادی که موهای نازک دارند و قصد دارند موهای خود را ضخیم‌تر جلوه بدهند، مناسب است.

نمونه‌های مدرن

مواد لازم

سال ۱۹۰۰، جورج پنجم – باز کردن فرق سر و موهای صاف از یک کنار به علاوه ریش‌های مرتب صورت

یک ظاهر و مدل باید علاوه بر اینکه برای افراد اشرافی مناسب باشد برای سایرین نیز کاربرد داشته باشد. آلن جونز از سالن زیبایی اپینومس می‌گوید: جورج پنجم مدل مویی را دارد که در هر زمانه‌ای جاودانه خواهد بود.

از طرفی این مدل مو همه کاره است. فرقی که روی سر باز می‌کنید می‌تواند در طول‌های مختلفی ایجاد شود. بنابراین وقتی در فاصله بین دو وقت اصلاح خود هستید می‌توانید خلاقیت خود را داشته باشید. اگر می‌خواهید از مدل سنتی فاصله بگیرید می‌توانید پشت سر و گوشه‌های سر خود را به صورت مخروطی تزیین کنید.

برای ایجاد این استایل از یک شانه برای جدا کردن مو به دو قسمت استفاده کنید و از کمی واکس یا روغن سر استفاده کنید. اگر موهای شما به سختی حالت می‌گیرد از اسپری استفاده کنید.

برای ریش‌های خود مثل یک پادشاه عمل کنید و به آنها حالت بدهید و در ادامه از یک واکس استفاده کنید تا به سبیل‌های خود هم شکلی بدهید.

نمونه‌های مدرن

مواد لازم

سال ۱۹۵۰، الویس پریسلی – موهای پف کرده

مقداری موهای خود را چرب کنید و عقب بدهید. کمی حجم به موها بدهید. در قسمت گردن مو را مخروطی درست کنید و در قسمت بالای مو مقداری حجم بدهید.

جونز می‌گوید: با اینکه این مدل باید به صورت طبیعی شکل بگیرد اما می‌توانید از یک کرم برای فرم‌دهی استفاده کنید. سپس با سشوار آن را بخوبی خشک کنید و با استفاده از انگشتان خود به موها حالت بدهید. در خاتمه از کرم شرکت (American Crew) استفاده کنید.

جونز می‌گوید: این ظاهر برای همه مناسب نیست. چرا که باید موهای شما بلندتر باشد و این یک فرم طبیعی است. این مدل مو برای افرادی که موهای ضخیم‌تر و موج طبیعی دارند، مناسب است. این مدل به راحتی خراب می‌شود پس باید برای ثابت نگه داشتنش از یک اسپری قوی استفاده کنید.

نمونه‌های مدرن

مواد لازم

سال ۱۹۹۵، ویل اسمیت – مدل موی استوانه‌ای صاف

از زمانی که این مدل مو توسط گریس جونز (خواننده) استفاده می‌شود توانسته در فرهنگ موسیقی برای خود جایی را باز کند. ریچارد تاکر از سالن زیبایی رافاینز می‌گوید: این مدل مو حالا تبدیل به یک هنر برای سلمانی‌ها شده است چرا که آنها می‌خواهند به کمال و دقتی برسند که مشتری انتظارش را دارد.

این مدل برای کنترل موهای ضخیم و مجعد بسیار مناسب است. اما شما باید هر چند هفته به سلمانی خود سر بزنید تا قسمت بالایی موها را صاف نگه دارید.

برای استایل این مدل مو شما باید از یک برس استفاده کنید تا هر گونه موجی را از موهای خود دور کنید. در ادامه با استفاده از روغن سر موهای خود را به هم بفشارید. اگر می‌خواهید موهای خود را بلند نگه دارید باید از اسپری مو و شانه آفریقایی استفاده کنید.

نمونه‌های مدرن

مواد لازم

سال ۲۰۱۵، دیوید بکهام – موهای حجم‌دار پریشان

مسلماً این مدل مو از دیوید بکهام که در آخرین کمپین تبلیغاتی برند (H&M) از آن استفاده کرده بود به خاطر استایل معاصر کلاسیکش بسیار محبوب شده است.

تاکر می‌گوید: این مدل مو به هر فوتبالیستی نمی‌آید. از موزر نباید استفاده کنید. پشت و کناره‌های مو باید بوسیله قیچی برای ایجاد یک ظاهر حجم‌دار و نه چندان متفاوت با بقیه سر کوتاه شود.

از مقداری اسپری نمک دریایی برای ایجاد حجم بیشتر استفاده کنید. موهای خود را با استفاده از حوله خشک کنید و از دستان خود برای حالت دادن بهره ببرید. سپس به سمت عقب موهای خود را جمع کنید و موها را به هم فشرده کنید تا به ظاهر مورد نظر برسید.

این مدل مو کمی شل است و بیشتر برای موهای که کمتر ضخیم و دارای موج طبیعی هستند مناسب است. افرادی که زندگی فعالی دارند نمی‌توانند از این مدل مو استفاده کنید چرا که به سرعت از هم می‌پاشد و خراب می‌شود.

نمونه‌های مدرن

مواد لازم

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .