ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

این اشتباهات را در فرودگاه انجام ندهید (۲)

۴۶dab725dcec21832ff6fc55e05fcea7

امروزه یکی از رایج‌ترین راه‌های مسافرت کردن, استفاده از هواپیماست. مطمئنا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید همه کارها طبق برنامه پیش رفته و سفر بی‌خطری داشته باشید.

.

در ادامه در مورد اشتباهات رایجی که ممکن است از طرف مسافران در فرودگاه انجام ‌شود خواهیم گفت و راه حل رو به رو شدن با آن را نیز توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم پرواز کنسل شده‌تان را به بهترین شکل مدیریت کنید و حتی در فرودگاه بتوانید دوش بگیرید.

مایعات را در قعر چمدان می‌گذارید

مایعاتی که کم حجم هستند را در یک کیسه گذاشته و در زیپ جلویی چمدان خود قرار دهید. لپ‌تاپ و تبلت را هم به همین صورت در چمدان قرار دهید.

همراه داشتن خودکار را برای پروازهای خارج از کشور فراموش می‌کنید

در فرودگاه شاید نیاز باشد تا فرم‌های مربوط به مهاجرت را پر کنید و خدمه پرواز خوشحال خواهند شد که از آن ها درخواستِ گرفتنِ خودکار نکنید. پس همیشه یک قلم همراهتان داشته باشید.

کودکان خردسالتان را روی پاهایتان می‌نشانید

خطوط هواپیمایی به شما اجازه می‌دهند تا نوزادانتان را بدون نیاز به تهیه بلیت در طول پرواز روی پایتان قرار دهید ولی این کار خیلی خطرناک است. خلبان پاتریک اسمیت (Patrick Smith) در مصاحبه‌اش گفته است که در اثر کم و زیاد شدن سرعت ممکن است که کودک از میان بازوانتان رها شده و پرت شود. ولی منطق دولت این است که احتمال زخمی شدن در تصادف با ماشین بیشتر از سانحه هوایی است و با این کار فقط متحمل هزینه اضافی خواهید شد. بهترین شیوه برای حمل کودکان این است که آن‌ها را در صندلی مخصوص ماشین بگذارید.

وسایل ضروری را داخل چمدان می‌گذارید

اگر چمدان‌هایتان گم شدند یا با تاخیر قرار است که برسند, خیلی مهم است که وسایل ضروری خود را در کیف دستی خود قرار دهید. وسایلی مانند دارو, نسخه دارو, شارژر موبایل, مقدار کمی لباس و مدارکی که شما را از بخش بازرسی عبور داده و مدارک رزرو هتل. این وسایل را هیچ‌وقت داخل چمدانتان قرار ندهید چون همیشه از این کار پشیمان خواهید شد.

ضد آفتاب نمی‌زنید

پرواز کردن با هواپیما برای پوست شما خوب نیست. برخی مطالعات نشان می‌دهند که خلبانانی که برای یک ساعت در ارتفاع تقریبی ۹۰۰۰ متری پرواز می‌کنند, همانقدر تشعشع جذب می‌کنند که به مدت ۲۰ دقیقه در اتاقک برنزه کننده پوست دراز بکشند. مطالعات دیگری نشان می‌دهد که این افراد ۱۰ برابر بیشتر از بقیه در خطر ابتلا به سرطان پوست هستند.

در پایانه از سرویس بهداشتی استفاده نمی‌کنید

استفاده یک نفر از سرویس بهداشتی در زمان بلند شدن هواپیما, می‌تواند پرواز را به تاخیر بیندازد. یکی از خدمه‌های پرواز با سابقه به نام سارا کیگل (Sara Keagle) در مصاحبه‌ای گفته است که هواپیماها قبل از بلند شدن در یک صف قرار می‌گیرند تا نوبت پروازشان شود و اگر در زمان بلند شدن هوپیما, یک نفر در حال استفاده از دستشویی باشد, کل پرواز متوقف می‌شود تا آن شخص به صندلی‌اش برگردد و کمربندش را ببندد. به همین دلیل جای هواپیما در صف از بین می‌رود.

در پایانه قهوه نمی‌نوشید

بهتر است یک قهوه, چای یا یک بطری آب در ترمینال بنوشید. لوازمی که در هواپیما استفاده می‌شوند, تمیز نیستند. در یک تحقیق که روی آب آشپزخانه ۱۴ خط هواپیمایی صورت گرفته, انواع و اقسام میکروب‌ها از سالمونلا گرفته تا تخم برخی حشرات در آن‌ها یافت شد. و سطح آلودگی در برخی موارد ۱۰ بود یعنی صدها برابر بیشتر از استاندارد دولت آمریکا.

هنگام گم شدن چمدان قضیه را آسان می‌گیرید

خطوط هواپیمایی به ازای هر شی که در داخل چمدانِ گم شده, باشد مبلغ تقریبی معادل ۱۲ هزار تومان به شما می‌دهد. پس اگر می‌خواهید تا خسارتتان را هرچه زوتر دریافت کنید, فرم گزارش خود را هرچه سریع‌تر پر کنید زیرا برخی خطوط هواپیمایی ضرب العجل‌های سفت و سختی برای این موضوع دارند. پس قبل از اینکه از فرودگاه خارج شوید فرم خود را پر کنید و لیست تمام اشیا به اضافه هزینه‌های غیر منتظره ناشی از گم شدن چمدان را نیز در لیست بیاورید. ممکن است برای آن ها هم خسارت دریافت کنید.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .