ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اولین بوسه چگونه شکل گرفت ؟!

lips-credit-istock-162662412-630×5291

آندر‌ی تاركوفسكی نویسنده فقید در مورد بوسه می‌گوید : “چه حسی در دو طرف ایجاد کرد ؟! چگونه به دیگران سرایتش دادند و … ای کاش سناریوی اولین بوسه را داشتم “…

.

انسان در فرهنگ ۶۵۰ میلیون ساله خود ، بسيار‌ی از مواقع بوسیدن را عملی چندشآور و حتی وحشیانه تلقی کرده است. مردم شناس فرانسوی در سفرنامه خود در سال ۱۸۹۷ آورده که در بین چینیها بوسیدن حتی میتوانست نشانه آدم خواری تلقی شود.

امروزه فقط ۱۰ درصد مردم دنیا بوسیدن را عملی زشت میدانند. برای نمونه در مغولستان پدران برای ابراز محبت به پسرانشان، به جای بوسیدن آنان سرشان را بو میکنند. با اين همه بوسه عملی است كه در همه جا قابل درک بوده و تقریبا یک رفتار عمومی‌میان آدمیان می‌باشد كه در شرایط مختلف می‌تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه‌ها، نام‌های مختلفی انتخاب کردند. مثل: بوسه از روی دوستی، بوسه از روی احساس عشق و محبت و بوسه به عنوان بخشی از معارفه و یا بوسه آتشین!

برخی از مردم شناسان قدمت اولین بوسه عاشقانه را به ١٥٠٠ سال قبل از میلاد مسیح در هند می‌دانند.

پیش از این زمان هیچ مدرک دیگری دال بر وجود بوسه‌های عاشقانه وجود نداشت. کلیه این نتایج از روی لوح‌های گلی، نقاشی روی دیواره‌های غارها و یا نوشته‌های روی پوست حیوانات بدست آمده است.

 

بیشتر بخوانید : نقل قول هاي عشق در روز ولنتاين شما چيست؟

 

رومی‌ها به سرعت متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف می‌تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه‌ها، نام‌های مختلفی انتخاب کردند. به عنوان مثالاسکیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت، و سویولیم: بوسه عمیق که این روزها به French Kiss مشهور شده است.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .