ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

انواع یقه لباس زنانه

e13c4c6b684536ecde3ac77213ca4d80

لباس هایی که هر خانمی می پوشد نشان دهنده شخصیت، وضعیت اجتماعی، اقتصادی و تقریبا همه چیز در باره او است. پس یک خانم باید در انتخاب قسمت های مختلف و جزئیات لباس ها و اکسسوری های خود دقت کافی داشته باشد تا مورد سوء قضاوت قرار نگیرد.

.

یکی از جزئیات مهم هر لباسی یقه آن لباس است. لازم است که همه انواع یقه لباس زنانه را بشناسیم و کاربرد و مفهومی که هر کدام دارند را به درستی بدانیم تا انتخاب درستی داشته باشیم.

۱- یقه پیراهنی

همان طور که از اسم آن پیداست به یقه های پایه داری گفته می شود که در پیراهن مردانه کاربرد دارد اما در برخی لباس ها و مانتو های زنانه نیز استفاده می شوند. این نوع یقه رسمی ترین نوع یقه است و در لباس های رسمی مثل پیراهن و ژاکت و مانتو و لباس های غیر رسمی مثل پیراهن جین نیز کاربرد دارد.

۲- یقه ب ب

یقه ب ب که به آن یقه پیتر پن نیز گفته می شود حالت نیمه رسمی دارد و در لباس هایی مثل پیراهن و بلوز استفاده می شود. این یقه ها بعد از مدتی دوباره به مد بازگشته اند و ترکیب های زیبایی در لباس های مجلسی به وجود می آورند.

۳- یقه های جدا شونده

این نوع یقه ها در رنگ های و شکل های متنوعی موجود هستند و روی لباس های بدون یقه ای مثل پلویر و تی شرت و بلوز می توان از آن ها استفاده کنید تا جلوه و تنوع بیشتری به استایل خود بدهید. به طور کلی از دیدگاه مد استفاده از این نوع یقه چندان توصیه نمی شود.

۴- یقه اسکی

معمولا در لباس های بافتنی و کشباف کاربرد دارند و موجب گرم نگه داشتن گردن می شوند. این مدل یقه در انواع بلند تر و کوتاه تر و شل و نسبتا تنگ یافت می شود.

۵- یقه ملوانی

این نوع قه از پشت شکل مربعی بزرگی دارد که تا شانه امتداد می یابد و از جلو به صورت یقه هفت کوچک است. معمولا دستمالی از زیر آن بسته می شود. این نوع یقه بیشتر در لباس های بچگانه و لباس های مدرسه کاربرد دارد.

۶- یقه چینی

یقه چینی یا یقه ماندارین نوعی از یقه است که حدود صد سال پیش با ورود فرهنگ غربی به چین برای جلوگیری از تاثیر لباس های غربی روی لباس های چینی و با ترکیب فرهنگ شرق و غرب ابداع شد و به نوعی نماد لباس سنتی چین است. این نوع یقه در لباس های مجلسی ساتن جلوه بسیار زیبایی دارد و در پیراهن های ساده نیز استفاده می شود.

۷- یقه برگردان

این نوع یقه انواع مختلفی دارد که وجه مشترک آن ها تا خوردن به سمت بیرون لباس است. از این نوع یقه بیشتر در بلوز های مجلسی استفاده می شود.

۸- یقه تخت

یقه تخت به یقه ای گفته می شود که پایه ندارد یعنی مستقیما روی خود لباس دوخته می شود. همان طور که از نامش پیداست مسطح است و هم سطح با لباس می ایستد. این نوع یقه برای بستن گردنبند و شال همراه آن مناسب است.

۹- یقه جابوت

نهمین یقه لباس زنانه یقه جابوت یا یقه کراواتی است که از زیباترین نوع یقه است که در بلوز ها و لباس های مجلسی با پارچه نرم و نازک کاربرد دارد و بند های ان را می توان به اشکال مختلف گره زد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .