ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آیا اینستاگرام قدرتمندترین ابزار در دست طراحان است؟

۶f37918316c428e83362ed5eebb78719

اینستاگرام با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر در ماه، یکی از هشت شبکه اجتماعی بزرگ در جهان می باشد. اما در دنیای مد، مقام اول را دارد. سال گذشته شورای طراحان مد آمریکا، جایزه ارزشمند Media Award را به اینستاگرام اهدا کرد. جایزه ای که قبل از آن به روزنامه نگاران و عکاسان تعلق می گرفت.

.

اینستاگرام در مقایسه با سایر رسانه های اجتماعی، برای انتقال پیام های تجاری بخصوص تبلیغات مد، مناسب تر است. یک طراح برای در کانون توجه قرار گرفتن به دنبال کنندگان پرشمار نیاز ندارد. چراکه یک عکس پست شده در اینستاگرام (یک عکس از ۸۰ میلیون عکسی که روزانه پست می شود) می تواند به سرعت به اشتراک گذاشته شود و کاربر را با لینک اصلی مرتبط کند. اگر یک کاربر مشهور با میلیون ها دنبال کننده، نظرش به سوی یک محصول مد، مثلا یک کیف یا کفش، جلب بشود و عکس آن را به اشتراک بگذارد، می توان آن محصول را پرفروش تلقی کرد.

بسیاری از طراحان گمنام از طریق اینستاگرام به شهرت و اعتبار فوق العاده ای دست یافتند. از جمله تولیدکنندگان لباس شنای مارک Matteau Swim. ایلونا هامر یکی از طراحان این مارک استرالیایی می گوید: ما سه سال و نیم قبل، هنگامی که کار بر روی این خط را شروع کردیم به اینستاگرام ملحق شدیم. اما وقتی از آگوست سال گذشته شروع به پست کردن عکس های تبلیغاتی مان کردیم، تعداد دنبال کنندگان مان به طور قابل توجهی افزایش یافت. روند رشد ما از آن زمان به این سو همچنان ادامه دارد.

طراحان بزرگ و موفق، فقط به پست کردن عکس های محصولات شان در اینستاگرام اکتفا نمی کنند، بلکه برای جلب نظر خریداران احتمالی، روش های کار، ذهنیت و منابع الهام خود را نیز با دنبال کنندگان به اشتراک می گذارند. این عکس ها و پیام ها به جای چند صد هزار خواننده مجله های مد، به طور همزمان توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان دیده می شوند. فقط کافیست که توجه یک شخصیت مشهور با میلیون ها دنبال کننده به سوی یک پدیده یا یک محصول مد جلب بشود.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .