ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش کامل برای داشتن یک ته ریش زیبا (۲)

۶۷۰۵۳۹۸۶۴e65359b2f613197e806fc23

با ادامه مقاله آموزش کامل برای داشتن یک ته ریش زیبا در خدمت شما هستیم، همانگونه که از بخش قبل به یاد داریم گفتیم که این روزها در سرتاسر جهان، ریش برای مردان تبدیل به یکی از مدهایی شده است که حتی در میان ستارگان سینما نیز طرفداران فراوانی را به خود جذب کرده است؛

.

اما از طرفی سال‌ها پیش، پیامبر اسلام ریش گذاشتن را به مردان توصیه کرده و در مورد فواید آن برای مسلمانان بسیار سخن گفته است. اگر شما هم به این حقیقت ایمان‌دارید و از تیغ زدن ریش‌هایتان خسته شده‌اید، با ما همراه باشید تا یک آموزش خوب برای داشتن یک ته‌ریش خوب و دانستنی‌های درباره ریش را برایتان ارائه کنیم.

داشتن یک ته‌ریش

وقتی‌که ریش‌های شما رشد پیدا کرد و به‌اندازه دو یا سه میلی‌متر رسید، یک ریش‌تراش قابل تنظیم را بردارید که بتوانید به صورت عمقی ریش‌های خود را بزنید و آن‌ها را مرتب کنید. البته اگر قیچی با محافظ کوتاه هم دارید می‌توانید با آن نیز به مرتب کردن ته‌ریشتان بپردازید.

مطمئن شوید که دارید همه جا را به دقت آرایش می‌کنید، در جلوی آینه که قرارگرفته‌اید با دقت به نقطه‌هایی که ممکن است حواستان نباشد و ریش‌ها را در آنجا اصلاح نکرده باشید دقت کافی را داشته باشید، نقطه‌هایی مانند گردن، خط ریش، چانه و زیر گوش. باید به این نکته خیلی توجه کنید. چون کسی که سه‌چهارم صورتش را تراشیده و به‌جاهای عمومی می‌رود، ادامه‌اش را خودتان بهتر می‌دانید. پس نهایت دقت را در پیدا کردن نقاط حساس بکنید.

سپس صورت خود را با دقت بشویید تا تکه موهای برجای‌مانده به‌خوبی پاک شود و سپس با یک حوله آن را خشک‌کنید. سپس اگر یک قیچی مخصوص آرایشگری هم دارید می‌توانید موهایی که نمی‌توان با ریش‌تراش اصلاح کرد را با دقت پیرایش کنید.

باز هم تأکید می‌کنیم که خیلی به موهای اضافه و نقطه‌های ازدست‌رفته خود دقت کنید و با استفاده از قیچی موهایی که ریش‌تراش قادر به اصلاح ان نیست را آرایش کنید، بهترین مکان برای این کار زیر نور ملایم حمام است که می‌توانید تمام این نقاط را پیدا کنید.

خب رشد ریش‌ها بستگی به هر فرد دارد و می‌تواند سریع یا دیر اتفاق بیفتد و اغلب هر ۲ یا ۴ روز باید ریش‌های خود را مرتب کنید. اگر این کار را نکنید وارد دنیای ریشو خواهید شد که این دیگر بستگی به سلیقه و طرز دید شما خواهد داشت که خوبی یا بدی این اتفاق را بسنجید.

مراقبت‌های پوستی

ممکن است که خیلی شگفت شده شوید ولی خیلی از آن‌هایی که ریش‌های خود را بلند می‌گذارند به این دلیل است که در صورت زدن ریش‌هایشان دچار التهاب‌های پوستی می‌شوند که به دلیل تحریک‌پذیر بودن و یا حساس بودن پوست صورتشان است، البته اغلب این‌ها به دلیل زدن ریش با تیغ‌های دستی است. چون زمانی که ریش خود را با تیغ می‌زنید یک‌لایه از پوست را هم با آن برمی‌دارید، همین باعث خشک شدن و پیامدهای دیگر خواهد شد.

در این صورت تا تیغ زدن بعدی ریش‌ها کمی باید صبر کنید چون باید صبر کنید تا لایه پوستی جدید به‌خوبی تشکیل شود وگرنه عواقبی در درازمدت برای شما خواهد داشت. البته داشتن یک ته‌ریش هم می‌تواند عوارض جانبی مشابه را داشته باشد ولی تاثیر کمتر از چیزی که زدن ریش از ته به‌صورت مکرر دارد، به بار می‌آورد. برای همین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک مرطوب‌کننده خوب هنگام زدن ریش‌هایتان استفاده کنید تا پوست شما هنگام پیرایش در نرم‌ترین حالت خود باشد. در اینجا برندهایی مانند میلک (MILK) و لب سریز (Lab Series) و بول داگ (Bull Dog) انتخاب‌های مناسبی را برای مرطوب کردن پوست پیش رویتان قرار خواهند داد تا بتوانید بدون عوارض از ته‌ریش مخصوص خود لذت ببرید.

ریش‌های نامتوازن

۳ دلیلی که ما می‌خواهیم یک مرد ریش‌هایش را بلند بگذارد البته نه همه مردها، بر اساس گفته‌های زیر است؛

  • مدیریت پوست‌های حساس که بر اساس تیغ زدن تحریک می‌شوند
  • جلوگیری از بچه به نظر رسیدن، یعنی یک مرد نباید مانند یک بچه به نظر برسد و همیشه باید سنگینی و وقار خود را داشته باشد
  • تغییر راحت چهره بین یک صورت با ریش و یا داشتن یک ته‌ریش مرتب

یکی از دلایلی که ما می‌گوییم نباید که بگزارید تا ریش‌هایتان خیلی بلند شود این است که همه مردها دارای ریش‌ها مرتب نیستند یعنی ریش‌هایی که خدادادی بلند بودن آن‌ها زیبا به نظر می‌رسد، پس اگر شما جز این آدم‌ها نیستید‌ ته ریش بیشتر به شما می‌آید و بهتر از این است که ریش‌های بلند و نامتوازنی داشته باشید چون‌که هیچ‌ کسی به سمت آدم‌ها نامرتب و تنبل نمی‌آید و باید قید زن گرفتن را هم بزنید.

خب این کار برای من خیلی ساده به نظر می‌رسد، ولی اگر شما از من هم تنبل‌تر هستید و نمی‌توانید که هرچند روز یک‌بار ریش‌های خود را مرتب کنید و وقت بزارید، بگذارید خیالتان را راحت کنم و بگویم که خود را خسته نکنید با تلاش‌ها کمی که برای مرتب کردن ته‌ریش می‌کنید. بهتر است همان‌طور مثل همیشه دراز بکشید و بگذارید ریش‌هایتان بلند شوند تا اینکه ته ریش نا مرتب داشته باشید.

مرد حکیم ریشو می‌گوید

خب آخرین توصیه را به شما می‌کنیم و شمارا با ریش‌تراش و ریش‌هایتان تنها می‌گزاریم. گاندی می‌گوید که «اگر که شما می‌توانید یک‌چیز را رشد دهید، پس ان را به رخ بقیه بکشید» خب اگر گاندی ته‌ریش داشت به نظر شما چه توصیه‌ای را می‌کرد؟

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .