ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش ساخت ماسک خانگی استاندارد برای مقابله با ویروس کرونا

koshaly_0063

طبق توصیه جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های امریکا (CDC)، حتی ماسک خانگی نیز می تواند در پیشگیری از انتقال ویروس کرونا موثر باشد. البته باید بدانید که ماسک های پزشکی (خصوصا ماسک N-95) بهترین ماسک برای مقابله با ویروس کرونا است، اما اگر شما هم نتوانسته اید این ماسک را تهیه کنید، نگران نباشید. در این مطلب کوشالی آموزش ساخت ماسک خانگی استاندارد را برایتان آورده ایم.

۲ روش ساده آموزش ساخت ماسک خانگی استاندارد

۱- آموزش ساخت ماسک خانگی با تیشرت


در روش اول ساخت ماسک خانگی، از یک تیشرت قدیمی از جنس نخ می توانید استفاده کنید. ابتدا تیشرت را با آب داغ و مایع لباسشویی خوب بشویید. سپس مطلبق شکل، از روی نقطه چین تیشرت را برش دهید. حالا طرح کلی ماسک خانگی شما آماده است.

آموزش ساخت ماسک خانگی با تیشرت
آموزش ساخت ماسک خانگی با تیشرت

یک تکه ۱۰*۱۰ از دستمال کاغذی یا فیلتر قهوه را بریده و در لایه جلویی ماسک قرار دهید تا به عنوان یک لایه حفاظتی اضافه عمل کند. سپس همانطور که در تصویر می بینید، بندها را پشت سر گره زده و با خیال راحت از خانه بیرون بروید. دقت داشته باشید که تیشرت به اندازه کافی بزرگ باشد تا کاملا بینی و دهانتان را بپوشاند.

۲- آموزش ساخت ماسک خانگی با روسری


برای ساخت این ماسک خانگی، به یک روسری و دو کش مو نیاز دارید. مطابق تصویر، روسری را از محل خط چین تا زده و وسط آن را برای حفاظت بیشتر یک تکه فیلتر قهوه یا دستمال کاغذی قرار دهید. روسری را دوباره تا زده و دو کش را از آن رد کنید. دو طرف روسری را روی هم گذاشته و به هم بدوزید تا کش ها گیر بیفتند. خب به همین سادگی ماسک خانگی شما آماده است.

آموزش ساخت ماسک خانگی با روسری

 

برای ساخت ماسک خانگی استاندارد از چه جنس پارچه ای استفاده کنیم؟

ماسک های معمولی جراحی تا ۹۷% در مقابل کروناویروس اثربخشی دارد. پس از آن ماسک خانگی که با فیلتر جاروبرقی ساخته می شوند، می توانند تا ۹۰% و ماسک از جنس تیشرت و روبالشتی نخ می تواند تقریبا ۵۰% ذرات معلق به اندازه ویروس کرونا را فیلتر کند. جنس کتان و نخی یکی از بهترین پارچه ها برای ساخت ماسک خانگی است، چرا که به راحتی قابل تنفس نیز می باشد.

برای ساخت ماسک خانگی استاندارد از چه جنس پارچه ای استفاده کنیم؟

اگر این پارچه ها را دو لایه استفاده کنید، اثربخشی آن در مقابل ویروس کرونا بیشتر می شود اما نفس کشیدن با آن سخت تر است.

 

 

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .