ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آبی کلاسیک؛ رنگ سال ۲۰۲۰ یک انتخاب رویایی

koshaly.com-548745

در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی و شروع ورود به دهه ی جدید، کمپانی رنگ پنتون، رنگ سال ۲۰۲۰ را آبی کلاسیک با شماره ۴۰۵۲-۱۹ اعلام کرده است؛ طیفی عمیق از آبی که در اولین نگاه حس آرامش و اعتماد را به ما القا می نماید. طیف نیلی رنگ سال ۲۰۲۰، ثبات و کلاسیک بودن را نشان می دهد: رنگ خاص غروب آسمان، لباس هایی فوق العاده و بی نقص، آب ساکن یا حتی رنگ بلوبری هایی رسیده و خوش طعم. در این مطلب از کوشالی، به بررسی معانی این رنگ و چرایی انتخاب آن می پردازیم. ضمن اینکه لوری پرسمن ،معاون کمپانی رنگ پنتون، نیز از این رنگ و مفاهیم عمیق آن می گوید.

انتخاب کمپانی پنتون برای رنگ سال ۲۰۲۰ وقتی جذاب تر می شود که تاریخچه ی حق انتخاب رنگ سال را که از ۲۰ سال پیش حدود ۱۹۹۹ شروع شد، می بینیم. آن سال، رنگ نیلی به عنوان رنگ سال انتخاب شد که نشان دهنده ی هیجان ورود به هزاره جدید بود و در عین حال حالتی آرامش بخش و ضداضطراب بخاطر شروع مشکلات در سال ۲۰۰۰ داشت. اثر این رنگ نیلی به تمام ابعاد زندگی مردم از دکوراسیون منزل گرفته تا صنعت جهانی مد و فشن نفوذ کرد. برای مثال، در فیلم “The Devil Wears Prada” با بازی مریل استریپ و میراندا پریستلی، نشان داده می شود که چطور این رنگ سال در سطح جهان تاثیر می گذارد.

پس شاید تعجبی نباشد که کمپانی پنتون برای ورود به دهه ی جدید و رویارویی با مشکلات، ترس ها، تغییرات و امیدها با انتخاب رنگ سال ۲۰۲۰ به طیف آبی، همانند گذشته مردم را به آرامش دعوت می کند.

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

صحبت با لوری پرسمن در مورد رنگ سال ۲۰۲۰

لوری پرسمن معاون کمپانی رنگ پنتون توضیح می دهد: ” از حالا (۱۹۹۹) تا همیشه، حس ترس عجیبی درباره ی دنیا وجود دارد، که به همین دلیل ما برای رنگ سال ۲۰۲۰ با توجه به فرهنگ جهانی، آبی کلاسیک ۴۰۵۲-۱۹ را انتخاب کرده ایم. این آبی رنگی اطمینان بخش و سرشار از آرامش است که می تواند بسیاری از روابط را از نو بسازد.”

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

پرسمن گفت که کپانی پنتون فکر می کند رنگ سال ۲۰۲۰، صداقت، اعتبار، اعتمادپذیری و ثبات را نشان می دهد که همه ی این ها در شرایط جهان فعلی که به سرعت تغییر کرده و سرشار از استرس است، ارزش می آفریند. او همچنین اشاره کرد که عمیق بودن این رنگ، ما را به یاد آسمان غروب می اندازد و به همین دلیل است که برای بسیاری از افراد رنگ سال ۲۰۲۰، جذاب و دلنشین می باشد.

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

او می گوید: “آسمان غروب انسان را به تفکر وا می دارد اما مثل آسمان نیمه شب مرموز نیست. غروب که از راه می رسد روز به اتمام رسیده و ما را با تاریکی زیبا رها می کند. همینطور در شروع ورود به سال ۲۰۲۰ نیز این رنگ ما را به تفکر در مورد ده سال اخیر وا می دارد و در عین حال ایمانی در قلبمان به وجود می آورد تا به آرامش برسیم. ما در برهه ای از زمان زندگی می کنیم که به ایمان و آرامش نیاز داریم و همه ی این ها در رنگ سال ۲۰۲۰ کمپانی پنتون دیده می شود.”

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

رنگ آبی کلاسیک بطور عجیبی برای این زمان مناسب است: طیفی است که برای هر دو جنسیت زن و مرد مناسب به نظر می رسد و برای تمام فصل ها نیز قابل استفاده است. این ویژگی ها، رنگ سال ۲۰۲۰ را برای تمام مردم در سراسر دنیا، پذیرا و قابل دسترس می سازد.

و هرچند شاید رنگ سال ۲۰۲۰ برای بعضی ها یادآور نوستالژی و خاطرات گذشته شان باشد، اما پرسمن می گوید: “آبی کلاسیک در نگاه اول القا کننده ی گذشته می باشد، اما تمرکز آن بر زمان حال است؛ حتی شاید بتوانیم بگوییم که رنگ سال ۲۰۲۰، رنگی برای تمام زمان هاست! و به همین دلیل است که اگر پیراهنی گران به این رنگ در لوکس ترین مرکز خریدهای شهر ببینید به همان اندازه به نظرتان زیبا است، که پیراهن های مردانه برند رالف لورین جذاب به نظرتان می رسد.”

“ما دوباره به حالت کلاسیک برگشته ایم چرا که در این جهان همه چیز طنین انداز است. این کار به معنی بازگشت به عقب نیست، بلکه یادآوری و تفسیر مجدد آن می باشد.”

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 یک انتخاب رویایی

 

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .